Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2017.01.01 - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

O godz. 17.30 nowenna do Ducha Świętego i Msza św. nowennowa. Prowadzenie liturgii powierzamy Wspólnotom Neokatechumenalnym.

w środę

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

w piątek

Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli. Msze św. tak, jak w każdą niedzielę. Tego dnia w kościołach święcona jest kreda, którą - zgodnie z dawnym polskim zwyczajem - na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Oznakowanie w ten sposób drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. 6 stycznia jest Dniem Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjnym Dniem Dzieci.

W piątek, w Uroczystość Trzech Króli ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Mędrców ze Wschodu upamiętniający ich pokłon Dzieciątku Jezus. Uroczystości  rozpoczną się Mszą Świętą w naszym kościele o godz. 10.30, a po niej rozpocznie się przemarsz, ulicami: Pisarka, Sienkiewicza, Mickiewicza, Kościuszki, Rzeczną na tereny zielone przy Bazylice Św. Mateusza, gdzie będzie miał miejsce uroczysty pokłon Trzech Króli, występy Chórów, Zespołów, Rzeszowiaków, Orkiestry Mieleckiej i wspólne Kolędowanie. Aby podkreślić dostojny charakter tej Uroczystości oraz jej bogactwo i koloryt, uczestnicy Orszaku otrzymają bezpłatne korony w kolorach czerwony, zielony i niebieski, odpowiadające poszczególnym kontynentom: Europie, Azji i Afryce, naklejki oraz śpiewniki. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania całe Rodziny, niech nasz udział w tym wydarzeniu będzie wyrazem naszej wiary, publicznego przyznania się do Chrystusa oraz radości z narodzin naszego Zbawiciela.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.00. W miesiącu styczniu nie będzie odwiedzin chorych.

Adoracje Najświętszego Sakramentu:
      - w czwartek - po wieczornej Eucharystii do godz. 21.00
      - w piątek - po wieczornej Eucharystii do godz. 21.00
      - w sobotę - po porannej Eucharystii do godz. 9.00 i od godz. 18.00

3. Zapraszamy do obejrzenia ruchomej szopki i adoracji Dzieciątka Jezus w dolnym kościele.

4. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego.

5. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po wieczornej eucharystii.

6. Dziękujemy za ofiary, które przekazujecie na tacę, w kancelarii parafialnej i na parafialne konto bankowe. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć specjalne ofiary na prace podejmowane w naszej parafii.

7. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. W tym tygodniu prosimy o przyjęcie kapłanów w mieszkaniach na następujących ulicach: plan kolędy - kliknij. Z racji kolędy, w styczniu kancelaria po południu będzie czynna od godz. 17.00 - 18.00.

8. Spotkanie opłatkowe dla pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej z grupy 18 św. Wojciecha w piątek w Święto Trzech Króli po Mszy  Św. o godz. 17.00 w KOK-u.

9. W przyszły poniedziałek w naszym kościele o godz. 19.30 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu gwiazdy polskiej piosenki Hanny Banaszak. Serdecznie zapraszamy.

10. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.

11. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: śp. Robert Wawrzonek z ul. Dąbrowskiego. Polećmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu…