Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2017.12.17 - III Niedziela Adwentu

1. Przeżywamy trzecią niedzielę Adwentu zwaną "Gaudete", co z jęz. łacińskiego oznacza: "radujcie się". Jesteśmy zaproszeni do szczególnej radości z powodu zbliżającego się spotkania z Tym, który przychodzi. Niech nasza radość wypływa przede wszystkim z duchowego przygotowania na to spotkanie. Pamiętajmy także o wsparciu potrzebujących, zwłaszcza dzieci z biednych rodzin, poprzez zakup świec Caritasu, które są do nabycia przed kościołem. Od wczoraj odprawiamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach. Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Ci, którzy z różnych powodów nie otrzymali opłatków mogą dziś i w najbliższych dniach je zabrać z zakrystii. Miejmy serca wrażliwe i otwarte. Złożone ofiary niech będą wyrazem naszej życzliwości za posługę pracowników kościelnych.

2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

O godz. 17.30 nowenna do Ducha Świętego i Msza św. adwentowa dla dzieci. Prowadzenie liturgii powierzamy Siostrom Służebnicom Ducha Świętego.

w środę

O godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. dla dzieci.

w sobotę

Od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. W przyszła niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza św. o godz. 14.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i 19.00. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy. Niech to będzie okazja, do pojednania, a wigilijnej kolacji niech towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie Pisma Świętego, łamanie się poświęconym opłatkiem, śpiew kolęd i pastorałek. Zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. "Pasterka" o godz. 24.00. Przyjdźmy wszyscy - całymi rodzinami. Radośnie we wspólnocie parafialnej uczcijmy przychodzącego Pana.
O godz. 23.30 rozpocznie się czuwanie kończące adwent przygotowane przez młodzież.
W kaplicy przy Bursie "Pasterka" dla osób starszych i chorych będzie o godz. 22.00.
Ofiary z Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.

4. Spowiedź w nasze Parafii w piątek od 8.30 do 12.00, od 14.00 do 16.00 i od 18.00 do 20.00 oraz w sobotę od 8.30 do 12.00 i od 14.00 do 17.00. Nie odkładajmy spowiedzi na dzień wigilijny. Poszukujemy dwóch pań do pomocy w kuchni w czasie spowiedzi.
Ze względu na spowiedź kancelaria parafialna będzie nieczynna w piątek i sobotę.

5. Chorych i staruszków odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.00. Prosimy zgłaszać takie osoby do czwartku w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. Młodzi z Grupy Młodzieżowej przygotowują dla rodzin naszej Parafii piękne świąteczne stroiki, które będzie można nabyć przy wejściu głównym do kościoła w dniu spowiedzi czyli w piątek i sobotę. Można też będzie zabrać za dobrowolną ofiarą sianko na wigilijny stół a także inne świąteczne ozdoby. Dochód z tej sprzedaży przeznaczony jest na wyjazd na ferie zimowe.
Natomiast u s. Filipy w zakrystii są do nabycia kartki świąteczne wykonane przez dzieci ze świetlicy przy Katolickim Ośrodku Kultury.

7. Od przyszłej niedzieli aż do końca ferii zimowych, nie będzie Eucharystii dla dzieci w kościele dolnym. Prosimy, aby w tym czasie, rodzice z dziećmi uczestniczyli w Mszach Świętych razem ze wspólnotą parafialną.

8. Dzisiaj rozpoczynamy też Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.

9. W ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, w najbliższy czwartek zapraszamy klasy VII oraz II Gimnazjum. Na godz. 17:30 do dolnego kościoła na krótkie spotkanie zapraszamy klasy VII, po którym młodzież będzie uczestniczyła we Mszy Świętej roratniej. Natomiast klasy II Gimnazjum zapraszamy na Mszę Świętą roratnią na 18:00, a po niej spotkanie w dolnym kościele.

10. W tym tygodniu do czwartku w kaplicy Przemienienia Pańskiego będzie wystawiony kosz na żywność dla najuboższych. Niech każda rodzina z parafii włączy się w pomoc dla najuboższych. Wydawanie darów świątecznych  dla potrzebujących  będzie odbywać się w sali CARITAS w KOK-u w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00 - 18.00.

11. Bóg zapłać za ofiary, jakie składacie na tacę, w kancelarii parafialnej i na nasze konto bankowe. W przyszłą niedzielę prosimy naszych parafian o ofiary na ogrzewanie naszego kościoła.

12. W zakrystii, lub w kancelarii parafialnej można jeszcze nabyć Kalendarz Rolników.

13. Nowo utworzony dzienny dom pomocy św. Jana Pawła II przy Parafii Św. Mateusza może objąć opieką w ciągu dnia osoby niesamodzielne po 60 roku życia. Są też przewidziane dla nich różne warsztaty. Więcej informacji na temat tego projektu realizowanego przez Podkarpacką Fundację Rozwoju Regionalnego w gablotach.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii świętej. Wszystkim parafianom życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej wspólnoty.

15. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp.: Irena Karczmarczyk z ul. Kocjana, Tadeusz Lupa z ul. Tańskiego i Rafał Działo zmarły we Francji. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu.