Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2016.12.25 - Uroczystość Narodzenia Pańskiego


1.
Dziś Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Na Eucharystię o godz. 12.00 zapraszamy wszystkie dzieci z naszej parafii do wspólnego kolędowania. Od poniedziałku zapraszamy do adoracji żłóbka w ruchomej szopce w kościele dolnym.

Jutro - Święto Św. Szczepana Męczennika. Msze Święte tak, jak w niedzielę. Ofiary złożone przez nas na tacę przeznaczone będą na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie. W czasie Mszy Świętej. o godz. 9.00 poświęcimy owies.

We wtorek w święto św. Jana ewangelisty w czasie Mszy Świętej o godz. 7.00 poświęcimy wino.

W piątek - Święto Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to Dzień Jubileuszy Małżeńskich. Na wieczorną eucharystię zapraszamy małżeństwa przeżywające w tym roku okrągłe rocznice.

W sobotę ostatni dzień roku kalendarzowego - liturgiczne wspomnienie św. Sylwestra. Nieszpory i Eucharystię o godzinie 16.00, połączymy z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym, podziękujemy Bogu - Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. W Stary Rok, kościół będzie otwarty od godziny 22.00 do 24.00. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

W niedzielę pierwszego stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w czasie przygotowań do świąt i przez święta włączali się w przygotowanie dekoracji, liturgii, nabożeństw. Dziękujemy s. Janie, p. kościelnemu, twórcom dekoracji i szopek w górnym i dolnym kościele. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza. Dziękujemy strażakom za pomoc w ubraniu choinek.

3. Od wtorku rozpoczynamy w naszej parafii kolędę. Rodzina przyjmująca kapłana daje świadectwo swojej przynależności do parafii. Przeżywajmy te odwiedziny w duchu radości, modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A pokropienie poświęconą wodą i pozostawione błogosławieństwo niech chroni nasze domy i rodziny. W celu uaktualnienia naszej parafialnej bazy rodzin, kapłani zapytają o dane domowników. Te dane przechowywane w kartotekach parafialnych są bezpieczne - nikomu nie udostępniamy żadnych informacji. Dzień wcześniej ministranci i lektorzy z identyfikatorami zapowiedzą kolędę i przyniosą poświęcona wodę.

W tym tygodniu prosimy o przyjęcie kapłanów w mieszkaniach na następujących ulicach: plan kolędy - kliknij. Plan kolędy jest wywieszony w gablocie i dostępny na stronie internetowej naszej parafii.

Z racji kolędy popołudniowy dyżur w kancelarii będzie od godz. 17.00 - 18.00.

4. Chór męski „Melodia” zaprasza do wspólnego kolędowania w Święto Świętego Szczepana do Bursy na godz. 10.00.

5. Jutro na Mszy świętej o godz. 10.30 odbędzie się uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych. Dzieci, które biorą udział w kolędowaniu, zapraszamy do kościoła w swoich strojach kolędniczych. Grupy kolędników misyjnych będą odwiedzać domy naszej parafii zaraz po świętach, 27 i 28 grudnia (we wtorek i środę) od godz. 14.00. Zebrane przez nich ofiary przeznaczone są dla dzieci z krajów misyjnych. Doceńmy wysiłek dzieci i otwórzmy szeroko nasze serca i mieszkania. Dziękujemy dzieciom, ich rodzicom i wszystkim opiekunom grup.

6. Serdecznie witamy naszych parafian, także tych przybyłych na święta z zagranicy. Wszystkim Wam życzymy Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.