Ekstremalna Droga Krzyżowa 2017

Najpierw zobacz jak to wyglądało dwa lata temu (z Mielca do Pilzna) oraz rok temu (z Mielca do Ropczyc).

Realizacja filmu: Mariusz Muniak i Grzegorz Koza

Realizacja Mariusz Muniak www.facebook.com/fotovideomuniak

A teraz sprawdź jaką drogę wybierzesz dla siebie w tym roku.
Dla rejonu mieleckiego organizatorzy przygotowali aż 14 tras do wyboru. Serdecznie zapraszamy: www.edk.org.pl

III Tydzień Wielkiego Postu

20 marca - Uroczystość Św. Józefa, oblubieńca NMP

03.20 sw.Jozef.Oblubieniec

Józef pochodził z rodu króla Dawida. Mimo wysokiego pochodzenia nie posiadał żadnego majątku. Na życie zarabiał stolarstwem i pracą jako cieśla.

Zaręczony z Maryją, Józef stanął przed tajemnicą cudownego poczęcia. Nie był według ciała ojcem Chrystusa. Był nim jednak według prawa żydowskiego. Chociaż więc Maryja porodziła Pana Jezusa dziewiczo, to jednak otoczenie uważało Józefa za ojca Pana Jezusa.

Misjonarz na Post

Misjonarz na Post to ogólnopolska akcja duchowego wsparcia misjonarzy w Wielkim Poście.

W ubiegłym roku ponad 5000 osób wzięło udział w tej inicjatywie. Na całym świecie pracuje 2007 misjonarzy z Polski, zatem wszystkich wspierały duchowo przynajmniej dwie osoby. To było istotne zaplecze duchowe dla misjonarzy. Zachęcamy wszystkich uczestników, by kontynuowali duchową opiekę przez cały rok. Misjonarze wybierani przez Państwa są dobierani w całkowicie losowym procesie.

Projekt „Misjonarz na Post” jest wspólną inicjatywą najważniejszych polskich czasopism misyjnych. Honorowy patronat nad akcją objęli ks. abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, Przewodniczący KEP oraz bp Jerzy Mazur SVD, Przewodniczący Komisji Misyjnej EP.

Misjonarza możesz wspierać przez: modlitwę, dobrowolną formę postu, dobre postanowienia, ofiarowanie cierpienia.

TO JUŻ 4. EDYCJA AKCJI – DOŁĄCZ DO NAS! Jak to zrobić? kogo wesprzeć? - kliknij i dowiedz się więcej

Liturgia słowa na dziś

Katolicka Agencja Informacyjna