Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

Prace renowacyjne w kościele górnym

wizualizacja


Od początku wakacji trwają intenstywne prace renowacyjne w kościele górnym. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z 
Projektem kolorystyki wnętrza i oświetlenia kościoła parafialnego pw.: Ducha Świętego w Mielcu, który został opracowany przez Pracownię Projektową "Bena" Bożena Skrzypiec.

Projekt znajduje się w pliku .pdf (5,62 MB) - kliknij i pobierz.

Pielgrzymuj na Jasną Górę

2018 xxxvi ppt.jpg

"Wybierz się, wybierz się razem z nami na wspaniały pielgrzymkowy szlak..." będą śpiewać pielgrzymi zdążający na Jasną Górę do stóp Czarnej Madonny. A wśród nich możesz być i Ty!


Na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską można zapisywać się od połowy czerwca do 17 sierpnia. Każdy może się zapisać w swojej parafii lub na spotkaniu organizowanym przed pielgrzymką u księdza przewodnika danej grupy.

Koszt pielgrzymki wynosi 90 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60 zł, a każde następne dziecko (drugie dziecko z rodziny) do klasy VI włącznie tylko 20 zł, resztę tj. 60 zł dopłaca Caritas. Gdy idzie jedno dziecko z rodziny płaci 60 zł.

 

Kalendarz liturgiczny

XVI Tydzień Zwykły

23 lipca - Święto Św. Brygidy szwedzkiej, zakonnicy i patronki Europy

07.23 sw.Brygida.szwedzka

Brygida urodziła się w roku 1303 w Szwecji. Jako młodą dziewczynę wydano ją za mąż. W małżeństwie miała ośmioro dzieci, które bardzo starannie wychowała. Należała do III Zakonu św. Franciszka. Po śmierci męża zapragnęła życia bardziej ascetycznego, niż prowadziła w świecie. Założyła nowy zakon i udała się do Rzymu; dała wszystkim przykład wielkich cnót. Napisała wiele dzieł mistycznych, w których opowiada o swoich przeżyciach i objawieniach. Zmarła w Rzymie w roku 1373. W 1999 roku Jan Paweł II ogłosił św. Brygidę patronką Europy.

Panie, nasz Boże, Ty objawiłeś świętej Brygidzie tajemnice nieba, gdy rozważała mękę Twojego Syna, spraw, abyśmy mogli się radować, gdy nam objawisz Twoją chwałę.

 

Tweet papieża Franciszka
Katolicka Agencja Informacyjna
Wiadomości z Diecezji