Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

Otrzymacie Jego moc i będziecie świadkami…

Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. To bardzo ważny czas, który przygotowuje naszą wspólnotę parafialną do przeżycia odpustu. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w nabożeństwach wieczornych z katechezami o Duchu Świętym. Modlitwy i liturgię prowadzą grupy pastoralne. 

3 czerwca - w Wigilię Zesłania Ducha Świętego - "Dzień Jedności"
Spotkajmy się na słuchaniu Słowa i Modlitwie...


Zapraszamy serdecznie do udziału w Dniu Jedności, który przygotuje nas do modlitwy o nowe napełnienie Duchem Świętym.

Spotkanie poprowadzi znany na całym świecie ewangelizator, pochodzący z Indii o. Jose Maniparambill. Wieczorną Eucharystię celebrować będzie ks. Biskup Leszek Leszkiewicz.

Zaproszenie kierujemy do wszystkich, którzy chcą na modlitwie i we wspólnocie doświadczyć nowego napełnienia Duchem Świętym. Zapraszamy kapłanów, siostry zakonne, wspólnoty modlitewne Odnowy w Duchu Świętym, grupy pastoralne, apostolskie, stowarzyszenia, a także wszystkich, którzy noszą w sobie pragnienie "być KIMŚ więcej" i tęsknią za Nowym Życiem. Wierzymy w prawdziwość słów Jezusa: Jeżeli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą!

10.00 - zawiązanie wspólnoty
2017 dzien.jednosci10.30 - konferencja
            "Duch daje moc" o. J. Maniparambill
11.30 - uwielbienie
11.45 - przerwa
12.00 - Królowo nieba…
            i konferencja - "Być świadkiem Jezusa" o. J. Maniparambill
13.30 - uwielbienie
13.45 - przerwa /obiad/
15.15 - Droga Światła
16.15 - konferencja
             "Posłuszeństwo Duchowi Świętemu" o. J. Maniparambill
17.30 - uwielbienie
17.45 - przerwa /kolacja/
18.15 - dzielenie w grupach
18.45 - przygotowanie do Eucharystii
19.00 - EUCHARYSTIA - przewodniczy i homilię wygłosi ks. Bp Leszek Leszkiewicz
20.15 - uwielbienie i modlitwa o uzdrowienie i wylanie Ducha Świętego o. J. Maniparambill
22.00 - zakończenie

"Chwalcie łąki umajone..."

Maj to w Kościele okres szczególnej czci Matki Bożej. Szczególnie w Polsce gromadzimy się wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i figurach przydrożnych. Pierwsze nabożeństwa majowe zaczęto odprawiać w Polsce w połowie XIX wieku w Płocku, Toruniu, Nowym Sączu i Krakowie. Od 1852 r. – uroczyście w kościele Świętego Krzyża w Warszawie. Po 30 latach stało się ono bardzo popularne i znane w całym kraju.

Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym
o godz. 18.30 /także w niedziele/, po nim jest Msza Święta.

W Bursie Msza Św. i majówka o godz. 18.00
/w niedziele nabożeństwo majowe o godz. 18.00/. 

Kalendarz liturgiczny

VII Tydzień Wielkanocny


28 maja - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

05.xx WniebowstapieniePJCzterdzieści dni po swoim Zmartwychwstaniu Jezus na oczach Apostołów wzniósł się do nieba z Góry Oliwnej. Określenie "Wniebowstąpienie Pańskie" pochodzi z opisu św. Łukasza z Dziejów Apostolskich (Dz 1,9-11). Z tej góry, gdzie rozpoczęła się męka Chrystusa, wzięła początek także Jego chwała. Jezus polecił Apostołom, aby nie odchodzili z Jerozolimy, lecz by oczekiwali spełnienia obietnicy zesłania Ducha Świętego (Dz 1,4-5).

Uroczystość Wniebowstąpienia pierwotny Kościół łączył z Zesłaniem Ducha Świętego. Historia liturgii zna tę uroczystość dopiero od IV w.

Dni następujące po tej uroczystości przygotowują nas na przyjęcie Ducha Świętego. Czytania liturgiczne w tym czasie zawierają opis obietnicy zesłania, a w kościołach odprawiana jest Nowenna do Ducha Świętego.

W Polsce uroczystość Wniebowstąpienia - zgodnie z dekretem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów - od 2004 r. obchodzimy w VII Niedzielę Wielkanocną.

Wszechmogący Boże, wniebowstąpienie Twojego Syna jest wywyższeniem ludzkiej natury, spraw, abyśmy pełni świętej radości składali Tobie dziękczynienie i utwierdź naszą nadzieję, że my, członkowie Mistycznego Ciała Chrystusa, połączymy się z Nim w chwale. 

Liturgia słowa na dziś

Katolicka Agencja Informacyjna

Wiadomości z Diecezji