Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

Z ogłoszeń duszpasterskich - wypominki

Zbliża się miesiąc listopad, poświęcony modlitwie za zmarłych. Tradycyjnie modlić się będziemy za zmarłych także w wypominkach. Wypisywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, niech będzie dla całej rodziny, a szczególnie dla dzieci, lekcją rodzinnej historii i miłości bliźniego, która dotyka prawdy o świętych obcowaniu.

aktualn wypominki

Wypominki listopadowe, będą połączone z modlitwą różańcową za zmarłych, codziennie o 17.30, a w niedziele o godz. 18.00. Wypominki roczne, będą w niedziele przed Eucharystią o godz.: 7.30, 9.00, 17.00 i 19.00. W Bursie - przed Eucharystią o godzinie 8.00 i 10.00.

Ze stolika pod chórem można zabrać kartki wypominkowe. Można je także wydrukować z naszej parafialnej strony internetowej. Prosimy, aby w rocznych wypominkach umieszczać tylko najbliższych naszych zmarłych, w wypominkach listopadowych natomiast możemy umieścić większą liczbę imion.

Wypominki listopadowe: kliknij - format .pdf; lub kliknij - format .docx; lub kliknij - format .doc

Wypominki roczne: kliknij - format .pdf; lub kliknij - format .docx; lub kliknij - format .doc

Kandydaci do bierzmowania z klas VII

W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w najbliższy czwartek - 19 października -
na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. zapraszamy młodzież z klas VII. Młodzi otrzymają indeksy bierzmowanych.
Zapraszamy także rodziców..

Zawitaj Królowo Różańca Świętego

W październiku modlitwa różańcowa jest odmawiana

w naszym kościele w dni powszednie o godz. 17.30 (potem Msza Święta),
w niedziele o godz. 16.30.

W Bursie różaniec - w dni powszednie o godz. 17.00 (potem Msza Święta),
w niedziele o godz. 18.00.

Święty Jan Paweł II powiedział o Różańcu, że jest skarbem, który należy odkryć. Zapraszamy wszystkich parafian do odkrywania tego skarbu.

Kalendarz liturgiczny

XXVIII Tydzień Zwykły

16 października - Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

Jadwiga urodziła się w Bawarii około roku 1174. Pochodziła z możnego rodu hrabiów Andechs. Otrzymała staranne wykształcenie i religijne wychowanie w klasztorze benedyktynek. Zgodnie ze średniowiecznymi zwyczajami, już jako dwunastoletnia dziewczyna została wydana za mąż, za wrocławskiego księcia Henryka Brodatego. Miała z nim siedmioro dzieci. Oboje z mężem prowadzili pobożne życie. Jadwiga otaczała troską ubogich i chorych, dla których fundowała szpitale. Po śmierci męża schroniła się do klasztoru w Trzebnicy i tam zmarła 15 października 1243 roku.
Uznawana jest za patronkę Polski i Śląska, a także małżeństw i chrześcijańskich rodzin. W XX wieku czczona jest jako patronka pojednania polsko-niemieckiego.

Tweet papieża Franciszka

Katolicka Agencja Informacyjna

Wiadomości z Diecezji